Proč sportovat v termoprádle?

6. května v 17:41

Termoprádlo, neboli funkční prádlo slouží k odvádění vlhkosti od těla, zajišťuje optimální tělesnou teplotu a díky speciálnímu materiálu rychle schne.

Funkční prádlo je vhodné pro různorodé sportovní aktivity. Protože při zvýšené fyzické námaze tělesná teplota stoupá, lidské tělo vylučuje pot a má tendenci se přehřívat. Díky termoprádlu dochází k rychlému odvodu potu a schnutí, čímž jsou eliminovány nepříjemné pocity spojené s mokrým a studeným oblečením. Především v zimních měsících by při žádné venkovní aktivitě nemělo termoprádlo, coby první vrstva oblečení chybět.

Na trhu je k dispozici mnoho druhů termoprádla, které se liší svou tloušťkou, použitým materiálem, strukturou, nebo vhodností pro různá roční období.

Aby byla funkce termoprádla zachována, je potřeba jej správně používat – termoprádlo musí tělo těsně obepínat, ale zároveň nesmí omezovat v pohybu. Každému sedí jiná značka, nebo střih. Důležitá je taká péče o funkční prádlo, kdy při praní nesmí být použita aviváž, nebo změkčovadla.

Nejpoužívanějším materiálem pro výrobu termoprádla je Polyester a Polypropylen. Největším trendem je použití merino vlny, která vyniká mimořádnými termoizolačními vlastnostmi, je antibakteriální a velmi příjemně se nosí.

Široký výběr termoprádla nabízí např. značka NordBlanc, která pro výrobu funkčního prádla používá materiál DRYFOR. Vybrat si lze z celé škály dámského, panského, nebo dětského funkčního prádla.