Meruňkové jádro proti rakovině

18. dubna v 11:33

Meruňkové jádro se podobá mandlím. Ty sladké jsou chuťově téměř identické, ale nemají v sobě jednu důležitou látku s bojem proti rakovině – vitamín B17.

Čím je meruňkové jádro více hořké, tím je zde vitamínu B17 více. Amygdalin (B17) se rozkládá vlhkostí a enzymy na cukr a jedovatou látku kyanovodík. Rakovinové buňky jsou nenasytné a mají velkou spotřebu cukru. Pokud taková buňka požere amygdalin, spotřebuje veškerý cukr a postupně se svou nenasytností otráví kyanovodíkem. Běžné buňky nejsou tak hladové, takže rozloží jen malou část amygdalinu. Takto se dá bojovat proti rakovině, ale je důležité vybrat správné dávkování, abychom neotrávili i to, co nechceme.

Pro ty, kteří trpí touto zhoubnou nemocí, je šetrná varianta brát jedno meruňkové jádro každou čtvrthodinu přes den mimo noc. Při chemoterapii množství zredukovat na polovinu, snížení počtu jader platí i při užívání jiných amygdalových přípravků. V každém případě je nejlepší se poradit s kořenářem, bylinářem nebo přírodním léčitelem, který správné dávkování pomůže vymyslet.